Zagreb izgorio: Ciudad Real rastužio prepunu Arenu

Zagrebački rukometaši nisu uspjeli napraviti čudo te su doživjeli poraz od aktualnog prvaka Europe 27:24. 'Morali smo odigrati puno kvalitetnije.

28.2.2010.
21:53
VOYO logo

Sve je bilo spremno za spektakl u 9. kolu Lige prvaka, a na kraju je izostalo samo ono najvažnije - rezultat jer su rukometaši Zagreba na domaćem terenu poraženi od europskog prvaka Ciudad Reala s 24:27 (11:15).

Zagrebaši su pred 16 tisuća gledatelja u Areni dobro počeli utakmicu, poveli su s 3:1, a do sredine poluvremena rezultat su držali u egalu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No, nakon toga Ciudad Real je pojačao obranu i domaćini su sve teže pronalazili put do gola, pa su europski prvaci na poluvrijeme otišli sa četiri gola prednosti (11:15).

Drugo poluvrijeme Zagreb je počeo s dva uzastopna gola, no prvak Europe se brzo pribrao i do 48. minute je stvorio višak od šest golova (23:17). Ipak, domaćin se nije predavao te je zahvaljujuči Tončiju Valčiću došao je na minus od samo jednog pogotka (23:24) u 55. minuti. No, za potpunui preokret nisu imali snage, a Abalo je početkom 29. minute poslao bombu za 27:24 i ugasio sve nade Zagreba.

"Protiv ovako kvalitetnih momčadi moraš igrati puno kvačlitetnije da bi uopće došao u šansu da napraviš iznenađenje. Nije to bio naš dan, radili smo previše pogrešaka, a oni su igrali na nekih 75 posto snage, toliko da kontroliraju utakmicu", izjavio je trener zagreba Senjanin Maglajlija.

U redovima domaće momčadi najefikasniji su bili Lazarov sa sedam i Valčić s pet golova, a kod gostiju Jevdokimov i Gull sa po pet pogodaka.

U posljednjem kolu, 7. ožujka, Zagreb će na domaćem terenu igrati protiv njemačkog HSV-a, a u borbi za drugo mjesto i što bolji ždrijeb za nastavak natjecanja zagrebački rukometaši moraju dobiti Nijemce s devet golova prednosti, što je gotovo nemoguća misija.

Skupina C, 9. kolo: Alingsas - Fyllingen 32:24 HSV Hamburg - Handbold 33:25 CO Zagreb - Ciudad Real 24:27

Ljestvica: 1. BM Ciudad Real 9 9 0 0 18 bodova 2. HSV Hamburg 9 7 0 2 14 3. CO Zagreb 9 6 0 3 12 4. Handbold 9 3 0 6 6 5. Alingsas 9 2 0 7 4 6. Fyllingen 9 0 0 9 0