DONNA VEKIĆ U PRVOM KOLU ISPALA OD HRVATICE S AMERIČKOM PUTOVNICOM: / Pera slavila u maratonskom meču

Image

U tie-breaku prvog seta od čak 22 poena Vekić je propustila dvije set-lopte, a spasila tri, no ne i četvrtu

6.1.2021.
18:59
Profimedia
VOYO logo

Hrvatska tenisačica Dona Vekić poražena je u dvoboju 1. kola WTA turnira u Abu Dhabiju od Amerikanke Bernarde Pere s 6-7 (10), 6-2, 4-6.

Vekić (WTA-32) je izgubila prvi meč ove godine od 62. igračice svijeta Pere nakon maratonska tri sata i šest minuta igre.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osječanka je izgubila prvi set u kojem je osvojila osam poena više i servirala za set kod 5-4. U tie-breaku od čak 22 poena Vekić je propustila dvije set-lopte, a spasila tri, no ne i četvrtu.

U drugom setu je Pera povela sa 2-0, ali je potom Donna pronašla svoju igru i nanizala čak devet gemova zaredom. No, ni vodstvo od 4-1 u odlučujućem setu nije bilo dovoljno za pobjedu, uslijedila je nervoza i dvije dvostruke pogreške, što je Pera iskoristila i došla do vrijedne pobjede nad 16. nositeljicom.