PORAZ NA OTVARANJU / Zagreb bez ikakve šanse protiv njemačkog prvaka: Kiel se 'prošetao' do pobjede s 'pola gasa'

Image

Igrači hrvatskog prvaka od samoga starta nisu bili ravnopravan suparnik njemačkom velikanu

14.9.2023.
20:36
Sanjin Strukic/PIXSELL
VOYO logo

Rukometaši Zagreba 23-30 (9-16) porazom od njemačkog Kiela započeli su svoj nastup u skupini A ovosezonske Lige prvaka.

Image
EKSLUZIVNO /

Duvnjak se vratio u Zagreb i odgovorio na pitanje svih pitanja: 'Ugovor mi ističe, nikad ne reci nikad!'

Image

Timur Dibirov s četiri te Zvonimir Srna, Ivan Čupić i Yoel Cuni sa po tri pogotka bili su najefikasniji kod Zagreba, dok su Kiel predvodili Patrick Wienczek s osam i Mikola Bilik s pet golova.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Igrači hrvatskog prvaka od samoga starta nisu bili ravnopravan suparnik njemačkom velikanu, Kiel je otvorio susret sa 5-1, ta je prednost vrlo brzo narasla na 9-3, da bi u 18. minuti bilo čak 14-5. Iako je i napad zagrebaša bio neučinkovit, temeljni je problem bila propusna obrana i neučinkoviti vratar Panjtar. Tek tada je trener Zagreba Slavko Goluža odlučio reagirati i na vrata postaviti Mandića, što je odmah dalo rezultata. Zagreb u sljedećih sedam minuta nije primio pogodak te je s tri uzastopna gola smanjio na 14-8, a na odmor se otišlo s vodstvom Kiela 16-9.

No, u nastavak se krenuo s dva uzastopna gola Kiela za odlazak na 18-9 pa se Zagreb u drugom poluvremenu niti jednom nije uspio približiti na manje od pet golova zaostatka.

U 2. kolu će Zagreb za tjedan dana gostovati kod Paris SG-a.