JUG PREGAZIO MLADOST: / Dubravčani usred Zagreba očitali lekciju najvećim rivalima

Druga utakmica igra se u Dubrovniku 11. svibnja

8.5.2019.
19:23
Sanjin Strukic/PIXSELL
VOYO logo

Vaterpolisti Juga pobijedili su u u prvom susretu finala prvenstva Hrvatske u Zagrebu Mladost s 10-4 (2-1, 4-1, 1-1, 3-1) i u seriji na tri pobjede poveli s 1-0.

Dubrovčani su bolje otvorili susret i nakon dvije četvrtine su vodili s 6-2, a i u zadnju četvrtinu su ušli s prednošću od četiri gola. Mladost nije imala snage za preokret, vrlo loše su odigrali napadački ovu utakmicu, postigavši samo četiri gola i Jug je uvjerljivo došao do prvog trijumfa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

Fatović i Garcia briljirali

Kod domaćina je dva gola postigao Cosmin Radu, a kod Dubrovčana su se istakli Loren Fatović s tri i Xavi Garcia s dva pogotka.

Druga utakmica igra se u Dubrovniku 11. svibnja, a treća je 19. svibnja u Zagrebu. Jug ima 14 naslova prvaka, a zadnje tri godine su osvajali prvenstvo. Mladost ima 10 naslova, a zadnji puta je bila prvakom 2008. godine.