U 15. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je kao gost s 3:2 bio bolji od Oleksandrije, a svih pet golova gledatelji su mogli vidjeti u manje od 40 minuta igre prvog poluvremena.

29.10.2011.
22:04
VOYO logo

Šahtar je nakon samo 13. minuta igre imao 2:0. Najprije je Dentinho zabio u 5. minuti za 1:0, a osam minuta kasnije Willian je povisio na 2:0.

Starenkij je smanjio na 2:1 u 23. minuti prvog djela za domaći sastav. U 34. minuti Teixeira diže ponovno na dva razlike za Šahtar (3:1), ali samo četiri minute kasnije Sidorenko zabija za konačnih 3:2.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U drugom poluvremenu obrane su se stabilizirale pa gledatelji u preostalom djelu utakmice nisu više vidjeli nijedan pogodak. Za Šahtar je cijelu utakmicu odigrao kapetan i hrvatski reprezentativac Darijo Srna, a Eduardo je u igru ušao u 72. minuti susreta.

Spomenimo još da su obje momčadi utakmicu završile s igračem manje. Šahtar je u 72. minuti ostao bez Rakistkog zbog dva žuta kartona, dok je s druge strane isključen Žeinalov, koji je u igru ušao u 79., te je u samo 10 minuta igre uspio zaraditi dva žuta kartona.