FEŠTA NA POLJUDU: / Goropadni Hajduk sredio Zaprešićane i prekinuo crni niz

Image

Nogometaši Hajduka u 11. su kolu hrvatskog prvenstva na svome Poljudu pobijedili zaprešićki Inter s 2-0.

30.9.2017.
19:01
Ivo Cagalj/PIXSELL
VOYO logo

HAJDUK - INTER 2-0

HAJDUK: Stipica, Tudor, Nižić, Lopez, Memolla, Radošević, T. Bašić, Hamza, Erceg, Pešić, Said

INTER: Santini, Mamić, Dalić, Komorski, Postonjski, Grgić, Andrić, Bosec, Rak, Mazalović, Bencun

Tekst se nastavlja ispod oglasa

STRIJELCI: 1-0 Radošević (9), 2-0 Erceg (58)

Hajduk je na Poljudu pred 7000 gledatelja lakoćom svladao Inter s 2-0 i učvrstio se na trećem mjestu ligaške ljestvice. Prekinuli su Bijeli na ovaj način niz od tri utakmice bez pobjede u prvenstvu.

Josip Radošević je sjajnim udarcem donio vodstvo Hajduku u već devetoj minuti. Radošević je opalio s dvadesetak metara, lopta je okrznula jednog igrača gostiju i završila u mreži.

DINAMO PETICOM PROTUTNJAO VINKOVCIMA: Cibalia zaprijetila u drugom dijelu, ali u završnici se potpuno raspala

Crveni karton Nižića

Na 2-0 je povećao Ante Erceg u 58. minuti nakon dodavanja Hamze. Erceg je s lijeve strane ušao korak u kazneni prostor i neobranjivo opalio za povećanje vodstva.

Splićani su do kraja propustili niz prilika za puno uvjerljiviju pobjedu, a u 88. minuti je kapetan Zoran Nižić dobio crveni karton.

Na ljestvici vodi Dinamo s 29 bodova, Rijeka ima 22 i utakmicu manje, Hajduk je treći s 20, a Inter sedmi s 11 bodova.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, HAJDUK JE POBIJEDIO S 2-0.

88' - Crveni karton za Hajduk, isključen je kapetan Nižić.

85' - Almeidu je pucao s 12 metara, ali tik uz desnu vratnicu.

76' - Tudor je ubacio za Ercega koji puca iz voleja sa sedam metara,ali ponovno Santini brani.

67' - Pucao je Said iz slobodnog udarca s 23 metra, Santini je odbio u korner.

58' - Hamza je gurnuo loptu za Ercega, a ovaj s lijeve strane ušao korak u kazneni prostor i neobraanjivo opalio za povećanje vodstva.

58' - GOOOOOOL! HAJDUK VODI S 2-0.

48' - Erceg je pucao prizemnim udarcem s 20 metara, ali ravno u golmana gostiju.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME, HAJDUK VODI S 1-0.

39' - Nabacio je Tudor s desne strane na glavu Saida, ali njegov udarac odlazi preko gola.

30' - Velika prilika za Hajduk nakon kornera, Komorski je s gol-crte izbio Saidov udarac.

26' - Udarac Ercega s 12 metara, lopta odlazi preko grede.

21' - Lopta nakon udarca Pešića odlazi tik pored lijeve vratnice.

16' - Nakon centaršuta Memolle s lijeve strane glavom Said je glavom pucao preko gola.

9'- Radošević je opalio s dvadesetak metara, lopta je okrznula jednog igrača gostiju i završila u mreži.

9' - GOOOOOOOL! HAJDUK VODI S 1-0.

5' - Saidov udarac je završio u bloku gostiju iz Zaprešića.

1' - POČELA JE UTAKMICA.