U sklopu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na svom Artemio Franchiju savladala Juventus 4:2, iako je do 66. minute gubila 0:2.

20.10.2013.
17:46
VOYO logo

Golovima Carlosa Teveza iz jedanaesterca i Paula Pogbe imao je talijanski prvak naizgled sigurno vodstvo, kada je na scenu stupio Giuseppe Rossi.

Prvo je realizirao jedanaesterac koji je u 66. minuti izborio Matias Fernandez, potom je deset minuta kasnije izjednačio dalekometnim udarcem ljevicom iskosa s lijeve s trane s nekih 20-ak metara, da bi pet minuta kasnije kompletirao svoj hat-trick. U međuvremenu se među strijelce za Viole upisao i Joaquin, a bio je to gol za 3:2 vodstvo domaćih kojeg je postigao na dodavanje Borje Valera.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rossi je hat-trickom stigao do brojke od osam postignutih golova u sezoni, izbio na vrh ljestvice najboljih strijelaca i pomogao svojoj momčadi da nanese Juventusu prvi poraz.

Nogometaši Milana su unatoč velikom broju ozlijeđenih igrača uspjeli pobijediti Udinese (1:0) na svome San Siru u utakmici 8. kola talijanske Serije A.

Trener 'rossonera'' Massimiliano Allegri nije mogao računati na ozlijeđene Marija Balotellija, Stephana El Shaarawyja, Giampaola Pazzinija, Danielea Boneru, Mattiju De Sciglija i vratara Christiana Abbiatija, kao ni na suspendirane Philippea Mexesa i Nigela de Jonga. Izveo je stoga na teren prilično šarenu postavu u kojoj je na vratima debitirao 21-godišnji Brazilac Gabriel.

Pobjedu Milanu osigurao je slovenski veznjak Valter Birsa koji je, nakon kontranapada i asistencije Robinha, u 22. minuti svladao našeg Ivana Kelavu.

Dodajmo još da je u 77. minuti u igru ušao oporavljeni Brazilac Kaka koji je tako zaigrao u Milanovom dresu na San Siru prvi put nakon svibnja 2009. godine.

U gostujućem sastavu u igru nije ulazio naš Igor Bubnjić.

Fiorentina - Juventus 4-2 (Rossi 66-11m, 76, 81, Joaquin 78 / Tevez 37-11m, Pogba 40)

Genoa - Chievo 2-1 (Gilardino 22, 50 / Bentivoglio 48)

Hellas Verona - Parma 3-2 (Toni 9, 61, Jorginho 88-1m / Parolo 19, Cassano 25)

Livorno - Sampdoria 1-2 (Siligardi 90+2 / Eder 19-11m, Pozzi 90+6)

Sassuolo - Bologna 2-1 (Berardi 12-11m, Floro Flores 17 / Diamanti 34-11m)

Atalanta - Lazio 2-1 (Cigarini 41, Denis 84 / Perea 53)

Torino - Inter (kasnije)

Redoslijed: 1. Roma 24, 2. Napoli 19, 3. Juventus 19, 4. Hellas Verona 16, 5. Fiorentina 15...