Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina nije uspjela nastaviti pobjednički niz.

2.8.2014.
21:49
VOYO logo

Izabranici Ante Nazore su u četvrtfinalu koji je odigran u petak s 25 koševa razlike uništili Španjolsku. Time su zagolicali maštu da bi možda mogli i otići do finala.

Ali nažalost nije išlo. Naši košarkaši su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili s 18:16. U drugoj su malo pali i na odmor se otišlo rezultatom 30:29 za Hrvatsku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međutim, već tada se vidjelo da hrvatska igra nije onako tečna kao protiv Španjolaca. Nastavak dvoboja je to i pokazao. Hrvatska je u drugom poluvremenu zabila tek 37 koševa, Turska je postigla 43, i stvar je bila riješena.

Najbolji strijelac za Hrvatsku bio je Marko Arapović s 18 koševa, Božić je zabio 15 i Bender 10. U redovima pobjednika najviše je pokazao Arar s 14 i Korkmaz s 11 ubačaja.

HRVATSKA - TURSKA 67:74 (18-16 12-15 18-21 19-22)